07. априла 2024. године одржано је 13. по реду Државно такмичење из мултимедија.
Као и свих ранијих година домаћин такмичења била је Академија техничко-уметничких струковних студија – одсек Висока школа електротехнике и рачунарства из Београда.

Ове године на такмичењу је учествовало 41 ученица и ученика из 15 школа.

Прво место освојила је Нина Вукић ученица ЕТШ „Раде Кончар“ – Београд, другопласирани је био Матеја Јакић ученик ЕТШ „Михајло Пупин“ – Нови Сад док је Милијана Николић ученица ЕТШ „Мија Станимировић“ – Ниш заузела треће место.

Ранг листа школа (прва три пласмана):
ЕТШ „Мија Станимировић“ – Ниш
ЕТШ „Михајло Пупин“ – Нови Сад
ЕГШ „Никола Тесла“ – Јагодина

Ранг листа ментора (прва три пласмана):
Андрија Кузмановић
Зоран Милисављевић
Игор Иванов

Целокупне резултате и галерију слика са такмичења можете видети на:
Мултимедија сајт такмичења

Освајачима награда и њиховим наставницима менторима честитамо, а свима осталима се захваљујемо на учешћу.

Велику захвалност дугујемо и нашим домаћинима са Академије техничко-уметничких струковних студија – одсек Висока школа електротехнике и рачунарства из Београда.