02. априла 2023. године одржано је 12. по реду Државно такмичење из мултимедија.
Као и свих ранијих година домаћин такмичења била је Академија техничко-уметничких струковних студија – одсек Висока школа електротехнике и рачунарства из Београда.

Ове године на такмичењу је учествовало 36 ученица и ученика из 13 школа.

Ранг листа школа (прва три пласмана):
ЕТШ „Мија Станимировић“ – Ниш
ЕТШ „Никола Тесла“ – Панчево
Техничка школа Кикинда

Ранг листа ментора (прва три пласмана):
Емилија Живковић
Андрија Кузмановић
Душан Машић

Целокупне резултате и галерију слика са такмичења можете видети на:
Мултимедија сајт такмичења

Освајачима награда и њиховим наставницима менторима честитамо, а свима осталима се захваљујемо на учешћу.

Велику захвалност дугујемо и нашим домаћинима са Академије техничко-уметничких струковних студија – одсек Висока школа електротехнике и рачунарства из Београда.