У суботу 27. марта у Техничкој школи у Зајечару одржано је четврто по реду такмичење под називом “ГАЛАКСИЈА КУП”.
“ГАЛАКСИЈА КУП” је такмичење ученика електротехничких школа у изради пројекта којим се решава проблем на задату тему применом неке од микропроцесорских пратформи. Циљ такмичења је популаризација ИТ и практична примена стеченог знања учесника.
Такмичење је по први пут одржано 2017. године под називом ”АРДУИНО КУП СРБИЈЕ”, а од 2018. године такмичење носи назив „Галаксија КУП“. Због изузетно лоше епидемиолошке ситуације  изазване COVID 19 вирусом 2020. године такмичење није одржано.
Епидемиолошка ситуација ни од почетка школске 2020/21. године није била боља те је донета одлука да се такмичење реализује онлајн путем платформе Google Meet.
На овогодишњем такмичењу учествовали су ученици и њихови ментори-наставници из:
1. Техничке школе у Власотинцу
2. Техничке школе „9. мај“ из Бачке Паланке
3. Електротехничке школе „Мија Станимировић“ из Ниша
4. Електротехничке школе „Никола Тесла“ из Ниша
5. Електротехничке школе „Михајло Пупин“ из Новог Сада
6. Електротехничке школе „Стари Град“ из Београда
7. Техничке школе у Зајечару

Као и претходних година радове ученика оцењивао је стручни жири у саставу:
1. Проф. др Данијел М. Данковић са Електронског факултета у Нишу
2. Проф. др Душан Стефановић са Академије техничко-васпитачких струковних студија – одсек Ниш
3. Милош Марјановић са Електронског факултета у Нишу
4. Ненад Милојковић, Хеинекен Србија – Зајечар
5. Игор Коцић, ТФ Кабле фабрика Зајечар
Пред жиријем је ове године био изузетно тежак посао да оцени радове јер су радови били уједначени по квалитету и зан су одлучивале нијансе.
Победник овогодишњег такмичења је рад ученика Техничке школе „9. мај“ из Бачке Паланке под називом „Електронска контрола сејачице“.
Друго место освојили су ученици ЕТШ „Никола Тесла“ из Ниша са радом под називом „AVA ROVER V.1“.
Ученици ЕТШ „Михајло Пупин“ из Новог Сада са радом под називом „Мобилни инструмент за мерење квалитета ваздуха “ освојили су треће место.

Победницима честитамо и захваљујемо се свим ученицима и њиховим наставницима на учешћу на такмичењу.
Такође, захваљујемо се компани Микро Електроника, Академији техничко-васпитачких струковних студија – одсек Ниш и Електронском факултету Ниш  на подршци и помоћи у реализацији такмичења.